Akademia Stomatologii Estetycznej - MEDYCYNA ESTETYCZNA w GABINECIE STOMATOLOGICZNYM teoria i praktyka.
Prowadzący: dr n. med. Lidia Majewska
Brak terminów w kalendarzu.
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE;
Cykl składa się z 4 dwudniowych zjazdów
(sobota / niedziela – nie więcej niż jeden zjazd w miesiącu)
Cykliczne szkolenie przygotowane i prowadzone jest przez Dr n. med. Lidię MAJEWSKĄ – lekarza medycyny estetycznej, który doskonale zna ograniczenia i specyfikę gabinetu stomatologicznego.
Ćwiczenia praktyczne wykonujemy bezpiecznie pod okiem prowadzącej - w małych grupach na sobie nawzajem. Nie jesteśmy związani z żadną firmą kosmetyczną – co daje nam luksus wyboru i pracy na najlepszych dostępnych preparatach.
Zajęcia odbywają się w Krakowie w małej 10 - osobowej grupie w Klinice Stomatologicznej. Po zakończeniu kursu otrzymujecie Państwo certyfikaty i dyplomy z punktami edukacyjnymi.
Początek I edycji - kwiecień 2018, koniec wrzesień 2018 .
Cena 8 spotkaniowego cyklu to 10 320zł brutto – przy wpłacie jednorazowej ,
można również zrobić 2 wpłaty po 6000zł brutto
w cenę wliczone są przerwy kawowe i lunche, a także wszystkie używane materiały.
PROWADZACA ;
Dr n. med. Lidia Majewska – certyfikowany lekarz medycyny estetycznej
Absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia , jak również trzyletniej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie.
Wykładowca przedmiotu „Medycyna estetyczna” w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy.
Na kursach indywidualnych szkoli lekarzy z zakresu zastosowania technik łączonych w medycynie estetycznej. Uczestniczka licznych polskich i zagranicznych kursów i szkoleń z obszaru medycyny estetycznej, w tym International Master Course on Aging Skin w Paryżu. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
Posiada umiejętność tworzenia skutecznych programów terapii obejmujących zabiegi z zakresu odmładzania i rewitalizacji skóry oraz korekcji i modelowania kształtu twarzy. W swojej pracy często łączy różne metody dla uzyskania najwyższej efektywności terapii.
ORGANIZACJA i REJESTRACJA
Pracownia Pozytywnych Zmian Zuzanna Liskowacka
www.pracowniapz.pl
tel. 793 199 770
TERMINY I PROGRAM :
Spotkanie 1 sobota 7 kwietnia 2018
Wprowadzenie do medycyny estetycznej oraz mezoterapia cz. I
Część teoretyczna : 10.00 – 13.00
Omówienie podstawowych podręczników, informacja o kongresach branżowych oraz dystrybutorach sprzętu niezbędnego do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej.
Omówienie listy rzeczy niezbędnych w gabinecie medycyny estetycznej.
Omówienie przebiegu pierwszej wizyty w gabinecie lekarza medycyny estetycznej – rozmowa wstępna, badanie przedmiotowe, karta pacjenta, fotografia medyczna. Podstawowe zagadnienia dotyczące oceny defektów estetycznych twarzy (asymetrie, rodzaj skóry, mimika).
Jak zobiektywizować zaawansowanie procesów starzenia - omówienie istniejących skali, m.in. skali Glogau, skali Fitzpatricka, skali Merza.
Lunch : 13.00 – 13.30
Część teoretyczna : 13.30 – 15.00
Mezoterapia skóry jako bezpieczna procedura przeciw starzeniu się skóry, wiotkości i utracie napięcia.
Czym jest jest mezoterapia? Historia mezoterapii. Przedstawienie technik i substancji wykorzystywanych w mezoterapii. Szczegółowe zapoznanie się z preparatami do mezoterapii twarzy i ciała – możliwości ich zastosowania w poszczególnych wskazaniach, mechanizm działania. Możliwości rewitalizacji, przywracania nawilżenia, spłycenia drobnych zmarszczek na twarzy przy zastosowaniu preparatów wieloskładnikowych do mezoterapii. Dobór kuracji do potrzeb pacjenta.
Część praktyczna : 15.00 – 16.00
Analiza pacjenta, planowanie zabiegu i przeprowadzenie pokazowego zabiegu wybranym preparatem.
Spotkanie 1A niedziela 8 kwietnia 2018
Mezoterapia cz. II
Lipoliza iniekcyjna
Część teoretyczna : 10.00 – 12.00
Na czym polega lipoliza iniekcyjna. Omówienie działania deoksycholanu sodu i fosfatydylocholiny. W jakich obszarach ciała stosujemy lipolizę iniekcyjną.Jak przebiega zabieg i jak zwiększyć jego skuteczność. Dawkowanie, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.
Lunch : 12.00 – 12.30
Część praktyczna (mezoterapia + lipoliza iniekcyjna) : 12.30 – 15.30
Uczestnicy przeprowadzają zabiegi na sobie – w parach.
Spotkanie 2 sobota 19 maja 2018
Zmarszczki mimiczne – jak je likwidować przy użyciu toksyny botulinowej.
Wskazania rejestracyjne i pozarejestracyjne toksyny botulinowej.
Czy nadpotliowść można zlikwidować?
Część teoretyczna: 10.00 – 13.00
Omówienie właściwości toksyny botulinowej typu A. Możliwości zastosowania toksyny botulinowej typu A w medycynie estetycznej. Wskazania i przeciwwskazania do leczenia toksyną botulinową. Działania niepożądane. Powikłania pozabiegowe – leczenie i możliwości ich korekcji (efekt Mefisto, opadnięcie powiek, asymetria, obrzęki limfatyczne).
Omówienie preparatów toksyny botulinowej dostępnych na polskim rynku. Procedury rozcieńczania, przechowywania i podawania toksyny botulinowej.
Omówienie anatomii mięśni twarzy.
Podstawowe zagadnienia dotyczące defektów estetycznych – zmarszczki poprzeczne czoła , zmarszczki gładzizny, kurze łapki. Łuki brwiowe i możliwości ich unoszenia i obniżania.
Nadpotliwość – podział, metody leczenia oraz sposoby rozcieńczania preparatu.
Lunch : 13.00 – 13.30
Część praktyczna: 13.30 – 16.00
Analiza pacjenta, planowanie zabiegu i przeprowadzenie zabiegu, praca w parach.
Spotkanie 2A niedziela 20 maja 2018
Osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting) - podstawowe techniki zabiegowe przy stosowaniu preparatów uzyskanych z krwi pacjenta.
Część teoretyczna: 10.00 – 12.00
Czym jest osocze bogatopłytkowe. W jaki sposób używać preparatów pozyskanych z krwi pacjenta do rewitalizacji skóry. Jakie są wskazania oraz poszczególne protokoły zabiegowe. Na co zwracać uwagę decydując się na kupno zestawów zabiegowych. Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu serii zabiegów.
Lunch : 12.00 – 12.30
Część praktyczna : 12.30 – 15.30
Zaplanowanie i wykonanie zabiegu w parach.
Spotkanie 3 sobota 9 czerwca 2018
Zastosowanie wypełniaczy w medycynie estetycznej, cz. I
Część teoretyczna: 10.00 – 13.00
Omówienie anatomii twarzy. Proces starzenia w wymiarze 3D. Możliwości i ograniczenia zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Analiza twarzy pacjenta. Planowanie zabiegu. Techniki podawania wypełniaczy w poszczególnych rejonach twarzy.
Omówienie powszechnie stosowanych preparatów kwasu hialuronowego - wskazania i przeciwwskazania.
Lunch: 13.00 – 13.30
Część praktyczna: 13.30 – 15.30
Zaplanowanie i wykonanie zabiegu z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego.
Spotkanie 3A niedziela 10 czerwca 2018
Zastosowanie wypełniaczy w medycynie estetycznej, cz. II– zastosowanie zaawansowanych technik wypełniających przy użyciu igły i kaniuli. Igła i kaniula – porównanie.
Usta – wymagający obszar twarzy . Możliwości terapii z użyciem kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej. Powikłania po stosowaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego i jak sobie z nimi radzić.
Część teoretyczna: 10.00 – 13.00
Podstawowe zagadnienia anatomiczne i fizjologiczne okolicy ust. Analiza starzenia się okolicy ust, dobór terapii w zależności od stopnia zaawansowania zmian. Przedstawienie preparatów do korekcji ust. Podstawowe techniki wypełniania ust.
Rodzaje znieczulenia przy zabiegach wypełniania ust. Znieczulenie stomatologiczne.
Jak zaplanować zabieg korekcji wąskich ust. Uśmiech dziąsłowy – leczenie. Zmarszczki palacza - leczenie. Opadające kąciki ust - leczenie. Metody rewitalizacji ust.
Lunch: 13.00 – 13.30
Część praktyczna: 13.30 – 16.00
Analiza pacjenta, planowanie i wykonanie zabiegu z użyciem igieł oraz kaniul.
Spotkanie 4 sobota 8 września 2018
Nici liftingujące i rewitalizujące – jak, gdzie i dlaczego, zastosowanie na twarzy i różnych okolicach ciała. Techniki łączone ( z wypełniaczami i mezoterapią).
Szyja, dekolt i dłonie – zastosowanie technik: wypełniających, mezoterapii oraz intralipoterapii. Redukcja i modelowanie podbródka.
Część teoretyczna: 10.00 – 12.00
Omówienie dostępnych rodzajów nici, wskazań i przeciwwskazań do zastosowania. Zastosowanie w różnych rejonach ciała, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy, szyi i dekoltu. Omówienie przebiegu zabiegu, rodzaju znieczuleń, zaleceń pozabiegowych.
Techniki łączone w korekcji szyi, dekoltu i dłoni.
Zastosowanie toksyny botulinowej w okolicy szyi (pasma mięśnia szerokiego szyi, pierścienie Wenus). Omówienie możliwości rewitalizacji skóry szyi, dekoltu oraz dłoni.
Dłonie oraz dekolt – zastosowanie wypełniaczy kwasu hialuronowego.
Lipoliza iniekcyjna podbródka.
Lunch: 12.00 – 12.30
Część praktyczna: 12.30 – 16.00
Zaplanowanie i wykonanie zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy kwasu hialuronowego, produktów do mezoterapii i toksyny botulinowej, techniki łączone – twarz, szyja, dekolt.
Praca w parach – analiza, zaplanowanie zabiegu, wykonanie zabiegu.
Analiza pacjenta, planowanie korekcji, wykonanie zabiegu nićmi rewitalizującymi oraz liftingującymi
Spotkanie 4A niedziela 9 września 2018
Podstawy laseroterapii
Część teoretyczna: 10.00 – 13.00
Omówienie efektów fizycznych i biologicznych działania laserów. Budowa systemu laserowego. Przegląd zastosowań klinicznych (trądzik, przebarwienia, epilacja, naczynka, resurfacing). Zasady/procedury postępowania. Metody dokumentacji. Regulacje prawne, zalecane postępowanie specjalistyczne. Bezpieczeństwo stosowania laserów (kontrola dostępu, ochrona oczu, ryzyko związane z odbiciem promienia, łatwopalność tkanin, dym, sprawdzenie sprzętu, awaria).
Lunch: 13.00 – 13.30
Część praktyczna: 13.30 – 16.00
Pokaz – resurfacing laserowy, korekcja rumienia, drobnych naczyń na twarzy. Korekcja przebarwień. Możliwość wykonania w/w zabiegów u uczestników kursu.
Rejestracja: